top of page
Vyhledat

Rakousko opět prodlouží hraniční kontroly

Rakouské ministerstvo vnitra se rozhodlo prodloužit své kontroly na vnitřních hranicích se Slovinskem a Maďarskem, jejichž platnost byla původně do 12. listopadu 2020, o dalších šest měsíců. Hraniční kontroly Rakouska s těmito dvěma zeměmi, které platí od září 2016 a neustále se prodlužují každých půl roku, budou platné do 11. května 2021 s možností opětovného prodloužení.

Rozhodnutí oznámil ministr vnitra Karl Nehammer, který také zaslal oznámení Evropské komisi, respektive místopředsedkyni Evropské komise Margaritis Schinasové, komisařce EU pro vnitřní věci, Ylvě Johanssonové, předsedkyni Evropský parlament, David Sassoli a generální sekretariát Rady.

Tento krok považuje vláda za klíčový na základě článků 25 až 27 nařízení EU 2016/399 o schengenských hranicích. Jako hlavní důvod, proč Rakousko nehodlá odstoupit od těchto kontrol uvádí, že pokračuje migrační tlak a napjatá situace kolem koronové pandemie.

Stávající hraniční kontroly, které Rakousko zavedlo na pozemních hranicích s Maďarskem a Slovenskem, byly prodlouženy již v dubnu, poté, co platnost stávajících kontrol mělo skončit 11. 5. Účinné jsou kvůli riziku týkající se teroristů, organizovaného zločinu, situace na vnějších hranicích a uprostřed migrační krize, která zasáhla Evropu s tisíci uprchlíků.

V současné době mají hraniční kontroly i další členské státy:

  • Francie - 1. května - 31. října 2020 pokračování od 1. listopadu 2020 - 30. dubna 2021 - všechny vnitřní hranice

  • Dánsko 2. května - 12. listopadu 2020 - pozemní hranice s Německem a se Švédskem, trajektové spojení do Německa a do Švédska

  • Německo - 12. května - 11. listopadu 2020- pozemní hranice s Rakouskem

  • Norsko - 12. května - 11. listopadu 2020 - přístavy s trajektovým spojením s Dánskem, Německem a Švédskem

  • Švédsko - 12. května - 11. listopadu 2020- bude stanoveno, ale může se týkat všech vnitřních hranic

Migranti jsou a budou problémem tohoto století. Jejich víra v získání vyšší životní úrovně je neustále nutí hraniční přechody překračovat ve větších a větších počtech. Členské státy se snaží pomáhat, migraci to však nezastaví a proto jsou zavedené kontroly stále více zaměřené na lehká a těžká užitková vozidla.

88 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Mercedes Benz eActros s dojezdem 500 km a rychlým nabíjením

Hlavní překážkou rozvoje elektrických kamionů do běžného provozu je nízký dojezd a dlouhé nabíjení, vzhledem k veliké baterii potřebné pro tšžký kamion. Dosud se elektrické nákladní vozy uvažovali jen

České dopravce vytlačuje konkurence z Východní Evropy

Ještě loni slovenský Česmad varoval, že brzy někteří zákazníci neseženou dopravu, protože na trhu není dostatek řidičů kamionů. Uplynula krátká doba a situace je dramaticky jiná. Objem zakázek na trhu

Comments


bottom of page