top of page
Vyhledat

Rakousko - pravidla na hranicích s Itálií

Rakousko zavedlo od 10. 3. 2020 na hraničních přechodech s Itálií následující režim:

  • na pozemní hranici jsou při vjezdu z Itálie do Rakouska zavedeny stacionární hraniční kontroly;

  • v případě jízdy ve směru z Itálie do Rakouska je vyžadováno potvrzení, že předkládající osoba není nakažena SARS-CoV-2. Potvrzení nesmí být starší než 4 dny k datu přechodu státní hranice. Povinnost předkládat toto potvrzení se v tuto chvíli nevztahuje na řidiče nákladní dopravy (platí do 3. dubna 2020)

  • tranzit přes Rakousko - tedy i českých občanů z Itálie do ČR - je možný a není nutné předkládat atest o neinfikovanosti koronavirem; v tom případě má ovšem cesta přes Rakousko proběhnout bez zastávky na jeho území; v těchto případech může dojít ke kontrole palivové nádrže, zda je plná a nebude nutné tankovat na území Rakouska (týká se i řidičů nákladní a autobusové dopravy)

  • v případě podezření nákazy u cestujících autobusu budou tito dáni do izolace, a to včetně řidiče

  • profesionální řidiči jsou kontrolováni na hranicích (je měřena teplota a sledován jejich pohyb dle příslušné dokumentace)

  • dopravci by měli počítat s možnými komplikacemi v dopravě

183 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Mercedes Benz eActros s dojezdem 500 km a rychlým nabíjením

Hlavní překážkou rozvoje elektrických kamionů do běžného provozu je nízký dojezd a dlouhé nabíjení, vzhledem k veliké baterii potřebné pro tšžký kamion. Dosud se elektrické nákladní vozy uvažovali jen

České dopravce vytlačuje konkurence z Východní Evropy

Ještě loni slovenský Česmad varoval, že brzy někteří zákazníci neseženou dopravu, protože na trhu není dostatek řidičů kamionů. Uplynula krátká doba a situace je dramaticky jiná. Objem zakázek na trhu

Comments


bottom of page