top of page
Vyhledat

Roušky jsou zpět!

Obchodní centra, pošty, veřejná doprava či ve školách mimo prostory tříd - chodby a společné prostory, budou od září přístupné jen s rouškami. Jsou zde pravidla, která mají za úkol ochránit občany našeho státu od šíření nákazy Covid-19 a tím i zmírnit další ekonomické následky. Oznámil to ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

Ministr zdravotnictví informoval více o povinnosti nosit roušku od 1.9.2020:

  • ve všech prostředcích veřejné dopravy včetně meziměstských spojů

  • ve vnitřních prostorech - obchody a centra obchodních domů, pošty

  • pro účastníky hromadných akcí

Restaurace i kanceláře podniků a společností budou mít volný režim bez roušek.

Konkrétní znění v podání dodržování pravidel nošení roušky vydá dnes ministerstvo zdravotnictví v platném a přesném znění, aby se jím mohli řídit všichni občané. Roušky nemají být chápány jako nástroj nařízení, ale jako obranu proti rozšíření nákazy vedle doporučení dezinfekce a zvýšených hygienických návyků.

Znovuzavedení roušek se potýká s vícero otázkami o jejich skutečné ochraně a podpoře proti nákaze. Též není zcela účinná aplikace "Chytrá karanténa", která měla právě nošení roušek původně zcela odstranit. Hromadné akce nám však zůstanou stále otevřeny a nebudou nikterak nově omezovány. Maximální obezřetnost, sektorové oddělení diváků s rouškami se zachová.

Změní se i doba karantény, kdy od 24.8. by již neměla platit karanténa čtrnáctidenní, nýbrž pouze desetidenní a to jak pro nakažené od posledního pozitivního testu, tak pro občany, kteří s nimi byli v kontaktu a nebude potřeba k navrácení z této izolace další test.

Celková statistika hovoří o číslech, která nejsou pro Českou republiku co se týká nákazy alarmující. Jedná se zde spíše o preventivní kroky v důsledku navrácení se občanů z dovolených a letních chalup a zavádí roušky jako prevenci.


Mnozí považují tento krok za nesmyslný. Někteří experti veřejně sdělili, že znovuzavedení roušek není nijak užitečné. Obávají se i podnikatelé a organizátoři různých akcí, kde dochází ke shromážďování lidí. Těm všem znovuzavedení roušek velmi uškodí.


Co na to říkáte vy? Jste rouškopozitivní nebo naopak?10 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Kamiony s dieslem se do roku 2040 přestanou v EU prodávat

Na portálu Fdrive.cz vyšel článek, který uvádí: "Evropští zákonodárci podle tiskové zprávy Evropského parlamentu odsouhlasili cíle emisí CO2 pro těžká nákladní vozidla, které povedou k úplnému ukončen

bottom of page