top of page
Vyhledat

Rozmezí pokut za překročení povolené rychlosti v Itálii

Itálie je země, kde všechno může být jinak. Je to zřejmě italským přístupem pro systém a řád. Týká se to i pokut.


Pokuta za překročení povolené rychlosti v Itálii se řeší případ od případu. Trest za překročení rychlosti není vždy stejný. Naopak se mění s mírou závažnosti přestupku dle zákona o silničních přestupcích a postupuje se tak na základě toleranční meze. Existuje tolerance do 5%. Takže pokud jedete 100 km / hod policie vám bude tolerovat 105 km / hod.  

Pokuty za rychlosti jsou navíc rozdělené podle okolnosti, ve které části 24 hodinového úseku dne byl přestupek spáchán. Za noční porušení rychlosti v době od 22:00 - 7:00 hod jsou pokuty výrazně vyšší. Pro přehlednost prostudujte si tabulku, která je níže. V případě, že Vám přijde oznámení o spáchání přestupku poštou neotálejte jej uhradit. Nezaplacení pokuty může uškodit nejen vám, ale i dopravci. Spekulace o skutečnosti zaplatit či nezaplatit, je spíše otázkou pro odvolat se či neodvolat. Rozhodně jednejte.

59 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Vznikne český BAG

Snad každý řidič kamionů zná německý BAG, který do jisté míry u našich západních sousedů supluje silniční policii. Brzy se podobné vymoženosti dočkají řidiči kamionů i u nás: "Na podnikání v silniční

Comentarios


bottom of page