top of page
Vyhledat

Rozmezí pokut za překročení povolené rychlosti v Itálii

Itálie je země, kde všechno může být jinak. Je to zřejmě italským přístupem pro systém a řád. Týká se to i pokut.


Pokuta za překročení povolené rychlosti v Itálii se řeší případ od případu. Trest za překročení rychlosti není vždy stejný. Naopak se mění s mírou závažnosti přestupku dle zákona o silničních přestupcích a postupuje se tak na základě toleranční meze. Existuje tolerance do 5%. Takže pokud jedete 100 km / hod policie vám bude tolerovat 105 km / hod.  

Pokuty za rychlosti jsou navíc rozdělené podle okolnosti, ve které části 24 hodinového úseku dne byl přestupek spáchán. Za noční porušení rychlosti v době od 22:00 - 7:00 hod jsou pokuty výrazně vyšší. Pro přehlednost prostudujte si tabulku, která je níže. V případě, že Vám přijde oznámení o spáchání přestupku poštou neotálejte jej uhradit. Nezaplacení pokuty může uškodit nejen vám, ale i dopravci. Spekulace o skutečnosti zaplatit či nezaplatit, je spíše otázkou pro odvolat se či neodvolat. Rozhodně jednejte.

39 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Kamiony s dieslem se do roku 2040 přestanou v EU prodávat

Na portálu Fdrive.cz vyšel článek, který uvádí: "Evropští zákonodárci podle tiskové zprávy Evropského parlamentu odsouhlasili cíle emisí CO2 pro těžká nákladní vozidla, které povedou k úplnému ukončen

bottom of page