top of page
Vyhledat

Sledování vozidel na základě „GPS“ za pomocí inteligentního tachografu přináší nemalé úspory firmám

Přelomovou technologií na trhu, byla náhrada možnost sledování vozidel za pomocí zařízení internetového připojení tzv „IoT“. V zásadě je „IoT“považován za síť  integrovaných senzorů s komunikačními schopnostmi, které umožňují dálkové monitorování prostřednictvím struktury podobné internetu.  V současnosti dostupnou nabídkou na trhu, nabízejí v „GPS“ sledování firmy širokou škálu aplikací a výhod pro dopravce. Použití GPS sledování může být velkou pomocí v různých situacích, protože jejich funkce satelitního sledování polohy může pomoci najít osoby, které potřebují ochranu, nebo pomoc při dohledání krádeže vozidla a nalezení řidiče v nouzi. V podnikatelském prostředí je správa vozového parku jednou z aplikací, která nabízí okamžité výhody a rychlou návratnost investic do používání sledovacích zařízení, která je využívaná jako základní výbavou všech dopravců. Pomocí GPS trackeru určeného pro monitorování vozového parku lze nakonfigurovat několik typů již základních výstrah:


  1. rychlosti (zjistit, kdy vozidlo překročí přednastavenou rychlost)

  2. sabotáži (k detekci neoprávněného přístupu a použití vozidlo)

  3. geofencing (bude oznámena, když se vozidlo nachází mimo povolený obvod)


V podobě inteligentních tachografů, které od poloviny června 2019 a podle Nařízení 165/2014 jsou firemní flotily povinny instalovat inteligentní tachograf do nově registrovaných vozidel, který GPS sledování plně podporuje. 

Je to příležitost nainstalovat také GPS tracker a sbírat údaje o poloze vozidla a zjistit aktuální polohu vozidla - v reálném čase. Takto je možné získat podrobné zprávy o době jízdy a době odpočinku řidiče po celé délce trasy a to nepřetržitě. Trasy vozidel může řídit nejen dispečer, ale může také pomoci řidiči optimalizovat jeho jízdní chování. Kromě toho může být cennou pomocí při zefektivnění tras v navigování trasy dopředu, což vede k ekologické metodě jízdy a k výraznému snížení emisí CO2. Použití technologie sledování GPS tedy přináší manažerům vozového parku mnoho výhod: 


  1. přesnější vyúčtování nákladů trasy

  2. nižší náklady na palivo a údržbu

  3. použití vozidel (například detekce soukromého použití)


Logistika a doprava jsou bezpochyby jedním z oborů, které mohou mít okamžitý užitek z používání internetu ve spojitosti s digitalizací. Díky takové technologické kombinaci mají společnosti možnost efektivně organizovat a spravovat své flotily již bez dalších investic.

89 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Mercedes Benz eActros s dojezdem 500 km a rychlým nabíjením

Hlavní překážkou rozvoje elektrických kamionů do běžného provozu je nízký dojezd a dlouhé nabíjení, vzhledem k veliké baterii potřebné pro tšžký kamion. Dosud se elektrické nákladní vozy uvažovali jen

České dopravce vytlačuje konkurence z Východní Evropy

Ještě loni slovenský Česmad varoval, že brzy někteří zákazníci neseženou dopravu, protože na trhu není dostatek řidičů kamionů. Uplynula krátká doba a situace je dramaticky jiná. Objem zakázek na trhu

Comments


bottom of page