top of page
Vyhledat

Spotřeba pohonných hmot v ČR i SR opět roste, je to dobré znamení

Společnost DKV se podělila o svá data a dokazuje, že následky krize v době Covid-19, se postupně zlepšují a v Evropě se nárůst objemu odběru paliva tankujícími řidiči pozvolně zvedá. V obdobném trendu, se zvedají i poplatky za mýto, což na obou stranách prokazuje, že dopravci se po pandemii skutečně pozvolna zlepšuje, odůvodnil Lukáš Ondráček - ředitel české a slovenské pobočky DKV Euro Service.


V porovnání výsledků mezi státy Česká republika a Slovenska, míra zlepšení je citelnější v Čechách, kdy míra poklesu byla i ve srovnání nižší, než byla na Slovensku.

Česká Republika, má tak viditelnější nárůst odběru, kdy na začátků měsíce května poklesl odběr na 73 % a během 14 ti dnů se zvedl na 85 %.

Slovensko v porovnání na začátku května v odběru tankování klesl až na 57 % a křivka se nyní po pozvolném nárůstu stojí na 62 %.

Jak je patrné, provoz nákladní kamionové dopravy, se postupně nadechuje a míra poměru poklesu se zastavila. V tento okamžik jsme zavázáni řidičům, kteří i přes veškerá rizika stále dopravu tlačí vpřed.

11 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Mercedes Benz eActros s dojezdem 500 km a rychlým nabíjením

Hlavní překážkou rozvoje elektrických kamionů do běžného provozu je nízký dojezd a dlouhé nabíjení, vzhledem k veliké baterii potřebné pro tšžký kamion. Dosud se elektrické nákladní vozy uvažovali jen

České dopravce vytlačuje konkurence z Východní Evropy

Ještě loni slovenský Česmad varoval, že brzy někteří zákazníci neseženou dopravu, protože na trhu není dostatek řidičů kamionů. Uplynula krátká doba a situace je dramaticky jiná. Objem zakázek na trhu

Comments


bottom of page