top of page
Vyhledat

Timocom a první kvartál 2020 - zasažený COVID-19

Nejistota při vypuknutí koronakrize vedla začátkem března těsně před vyhlášením nouzových opatření na evropském dopravním trhu k nárůstu nabídek přeprav, která ale prudce poklesla po jejich vyhlášení.

V současné době zaznamenáváme u nabídky přeprav mírně vzestupnou tendenci. Jak se bude dopravní odvětví nadále vyvíjet v důsledku koronavirové pandemie, se ukáže ale nejprve koncem druhého kvartálu. V prvním kvartálu 2020 (01-03/2020) tak TIMOCOM zaznamenal zvýšení nabídek přeprav o:


  • 16 % celkově ve srovnání se stejným obdobím minulého roku

  • transporty ze zemí EU směrem do Itálie vzrostly o 26 %

  • transporty do do Polska vzrostly o 53 % 


Obzvlášť žádané byly chladírenské vozy.


  • poptávka po přepravách s řízenou teplotou byla o 50 % vyšší než za předchozí roční období


Objem přeprav se však v polovině března snížil o více než dvě třetiny.

Ačkoli společnosti v době krize zoufale hledají zakázky, aby mohly vytížit své vozy, přepravní kapacity zveřejněné na trhu přes TIMOCOM v úvodním kvartálu tohoto roku klesly. Počet dostupných nákladních vozů po celé Evropě se v prvním čtvrtletí snížil o 3 % ve srovnání se stejným obdobím předchozího roku. Dopravní firmy reagují a stahují části svého vozového parku z trhu kvůli nedostatečnému vytížení. Nouzový stav vede k narušení trhu.  S pomocí dopravního barometru analyzuje FreightTech společnost TIMOCOM od roku 2009 vývoj nabídky a poptávky přeprav v burze nákladů, která je součástí Smart Logistics System.

3 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Vznikne český BAG

Snad každý řidič kamionů zná německý BAG, který do jisté míry u našich západních sousedů supluje silniční policii. Brzy se podobné vymoženosti dočkají řidiči kamionů i u nás: "Na podnikání v silniční

Comments


bottom of page