top of page
Vyhledat

Víkend řidiče aneb můžu s rodinou na výlet do zahraničí?

V souvislosti s rozhodnutím vlády o ukončení platnosti opatření omezujícího možnost vycestování z území ČR doporučuje ministerstvo zahraničí i nadále cestovat do zahraničí jen v naléhavých a nezbytných případech. Důvodem jsou rozsáhlé restriktivní opatření a omezení, která jsou v současné době aplikovávána většinou zemí, a výrazné komplikace v dopravě.

Rakousko


Do Rakouska je možné cestovat pouze s negativním testem na COVID-19 ne starším než 4 dny. V současnosti ale není povoleno ubytování za turistickým účelem v hotelech ani dalších ubytovacích zařízeních. Tranzit je umožněn jen bez zastávky na území Rakouska. Tento účel je třeba doložit dostatkem paliva v nádrži, a v tom případě není nutno předkládat test ani nastoupit karanténu.


V případě, že zamýšlíte přes Rakousko tranzitovat s rodinou, je třeba se informovat o podmínkách dalších států, kam byste chtěli jet.

Slovensko

Cesta za rodinou pro cizince (včetně občanů EU) na území Slovenska je možná pouze pro osoby blízké (manžel, manželka, nezletilé dítě). Cestovat na území Slovenska není možné ani za účelem turistiky. Pro cestování za účelem turistiky se výjimky neudělují a nemá smysl o ně žádat.

Německo

Do Německa je možné přicestovat pouze za účelem návratu do země jako místa obvyklého bydliště, za účelem výkonu ekonomické činnosti, sloučení rodiny, nebo ze závažných důvodů. Přicestování za turistickým účelem, na nákup nebo běžnou návštěvu není dovolen. Policie provádí namátkové kontroly. Je na uvážení policisty, zda je důvod cesty dostatečně závažný. Pokud usoudí, že nikoliv, cestujícímu není vstup povolen.

Polsko

Hranice Polska jsou i nadále až na stanovené výjimky pro běžný provoz uzavřeny. Kromě toho stále platí uzavření hotelů a ubytoven pro jiné občany, než ty s výkonem zaměstnání související s ubytováním. Vzhledem k výše uvedeným informacím, které jsou aktuální ke dni 22.5.2020, není možné cestovat tak, jak jsme byli zvyklí a své rodiny raději pozvěte po krásných koutech svého státu, kde s rodinami můžete trávit svůj volný čas.3 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Mercedes Benz eActros s dojezdem 500 km a rychlým nabíjením

Hlavní překážkou rozvoje elektrických kamionů do běžného provozu je nízký dojezd a dlouhé nabíjení, vzhledem k veliké baterii potřebné pro tšžký kamion. Dosud se elektrické nákladní vozy uvažovali jen

České dopravce vytlačuje konkurence z Východní Evropy

Ještě loni slovenský Česmad varoval, že brzy někteří zákazníci neseženou dopravu, protože na trhu není dostatek řidičů kamionů. Uplynula krátká doba a situace je dramaticky jiná. Objem zakázek na trhu

Comments


bottom of page