top of page
Vyhledat

Ve Francii probíhá kontrola dodržování přeprav ADR

Spolupráce bezpečnostních pracovníků a kontrolorů Gendarmerie se zaměří na přepravy ADR. Kontrola již probíhá a zaměření se týká veškerých vozidel i pod 7,5 tun. Od tohoto čtvrtka provedli bezpečnostní pracovníci v dopravě „DREAL“ s posílenou tisícovkou četníků operaci týkající se přepravy nebezpečných věcí.


Na co se zaměřují a jak se připravit?

Motocyklisté četnictva pravidelně odkláněli nákladní automobily nebo dodávky ze silnic až k připraveným záchytným parkovištím do oblastí, jako například v Guye na úrovni obce Sainte-Hélène. Nejednomu řidiči byla vydána ihned pokuta při zastavení, protože byl schopen v době následování policistů a řízení použít vysílačku. To znamenalo nejen důslednou kontrolu dle předpokladu, ale i 90 EUR za použití CB vysílačky za jízdy.

Kontroloři se zaměřují na povinnou výbavu, správné doklady jak od nákladu, tak vozidla. Upevnění nákladu a jeho správné označení a volba vhodných nádob k převozu. Současně se velmi podrobně zaměřuje na druh a podmínky přepravovaného zboží. Pokud řidič převáží zboží podléhající ADR přepravě, musí mít i platné školení, které již není v žádné výjimce a řidič který nemá platné osvědčení, již nesmí tento druh zboží převážet.

Během kontrol bezpečnostními pracovníky ADR, je řidiči zkontrolována i platnost řidičského průkazu, překračování režimu dob řízení, nedodržování bezpečnostních přestávek na kartě do tachografu. Co se týkalo upozornění na sebe řidiči, jednalo se i o udělení pokut, za nebezpečné předjíždění, celkem za tyto přestupky bylo vybráno 1700 EUR.

Nákladní vozy jsou na standardní úrovni, přičemž je třeba mít na paměti, že tato část přepravy představuje přibližně 5 % z celkové přepravy prováděné na francouzské půdě. Téměř tři čtvrtiny se týkají hořlavých kapalin, zejména paliv, ale také chlazeného kyslíku, kapalného dusíku, odpadu z nemocnic a pečovatelských domů a kupodivu výbušnin, dokonce i výzbroje.

Kontroloři budou i nadále ve spolupráci bezpečnostních pracovníků kontrolovat přepravy ADR a to ve zvýšené intenzitě. V době Covid-19, bylo hlavně z hlediska dokladů řidiče vhodně od těchto kontrol upuštěno, ovšem náklad musí být i nadále velmi pečlivě k přepravě zvolen a řidič musí být připraven na velmi důkladné kontroly. Tato plošná operace byla součástí týdne ECR (Euro Contrôle Route) věnovaného tématu kontroly nebezpečných věcí a bude se opakovat.
145 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Mercedes Benz eActros s dojezdem 500 km a rychlým nabíjením

Hlavní překážkou rozvoje elektrických kamionů do běžného provozu je nízký dojezd a dlouhé nabíjení, vzhledem k veliké baterii potřebné pro tšžký kamion. Dosud se elektrické nákladní vozy uvažovali jen

České dopravce vytlačuje konkurence z Východní Evropy

Ještě loni slovenský Česmad varoval, že brzy někteří zákazníci neseženou dopravu, protože na trhu není dostatek řidičů kamionů. Uplynula krátká doba a situace je dramaticky jiná. Objem zakázek na trhu

Comments


bottom of page