top of page
Vyhledat

Velká Británie a pokuta za uprchlíky

Zákon ve Velké Británii je neúprosný. Pokud se setkáte se zkušeností, kdy do vozidla nastoupí „pasažér na černo“, vaše situace se stane rázem nepříjemná, protože v jedné chvilce čelíte nemilému faktu pokuty, která nemá příliš možností ke zrušení, ani na podnětu řádného odvolání.

Stát Velké Británie, má v dané věci jasno. Zodpovědnost za nelegální převoz běženců převedla v plné odpovědnosti na řidiče i dopravce. Ve vší důslednosti však vydala „rady“, které mají celou situace zmírnit.

Co byste měl jako řidič zajistit na cestě do GB?

Před začátkem jízdy

1 Veškerá upozornění, poučení a pokyn ke správnému chování, by měl zajistit zaměstnavatel (dopravce)

2 buďte ostražití a nenechávejte nic náhodě, vozidlo zabezpečte zámky v případě kastlů a boxů a dveří do nákladového prostoru. Pravidelně si vozidlo kontrolujte.

3 Velká Británie výslovně doporučuje, zkontrolovat i části plachty, nástaveb a důkladné poznačení veškerých poškození

Po naložení a během cesty

4 Všechny prostory ihned uzamkněte. Poznačená místa, která Moho být riziková kontrolujte včetně vozidel s pevnou korbou použijte nejlépe „španěla“

5 Veškerými dostupnými prostředky, zaopatřete plachtu před uvolněním, lanko, zámky, plombu

6 zkontrolujte i prostor u nápravy, za kabinou, točnu

7 Kontrolujte pečlivě všechna dostupná místa během cesty i před zahájením trajektu a kontroly, zatáhněte za lanka, prohlídněte kastly, úložné prostory, opravdu se přesvědčte

Proč to tak vypisujeme?

Za každého nelegálního pasažéra, kterého nalezne policie ve vozidle, či převezete, čelíte pokutě až 2 000 GBP z osobu. Řidič, majitel nebo nájemce vozidla, ti všichni čelí pokutě společně s vámi. Je to tedy hodně o vás - řidičích.

Co když přijde pokuta za nalezeného nelegálního pasažéra?

Pokuta vám přijde na adresu klidně i po 6 letech. Zákon Velké Británie nemá promlčecí lhůty, jako my v Čechách či na Slovensku. V některých případech, je velmi nelehké rozpoznat pokutu od sdělení. Protože ji úředníci rozesílají běžnou poštou ne doporučeně a ani ne do vlastních rukou. Pokud vám cokoliv přijde z BG, buďte velmi obezřetní.

Odvolání je jedna z možností

Odvolání odešlete co nejdříve. Musíte to zvládnout do 28 dnů na formuláři, který bude přiložen, nebo odkaz v oznámení k formuláři, který velmi pečlivě vyplňte a odešlete. Nebývá příliš naděje na její prominutí, může se stát, že vám ji alespoň sníží.

V jisté okolnosti, jsou vykonavatelé neústupní. Vydávají veškeré informace i důsledné pokyny v téměř všech jazycích, aby si je mohl řidič důkladně prostudovat a podle nich se zachovat. I v případě několikrát atakovaného nesouhlasu a upozornění vlády, Velké Británie je neústupná a na pokutování řidičů, dopravců a pronajímatelů si stojí.

4 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Vznikne český BAG

Snad každý řidič kamionů zná německý BAG, který do jisté míry u našich západních sousedů supluje silniční policii. Brzy se podobné vymoženosti dočkají řidiči kamionů i u nás: "Na podnikání v silniční

Comments


bottom of page