top of page
Vyhledat

Velká Británie zavádí bezpečnostní zóny pro vjetí do oblasti Londýna

Spolkové sdružení pro logistiku oznámilo, že od 26. října 2020 plánuje londýnská městská vláda zavést tzv. „Bezpečnostní povolení pro HGV“. od zavedení by mělo být do oblasti Londýna povoleno vstupovat pouze vozidlům s celkovou hmotností nad 12 tun, pokud splňují určité normy, pokud jde o viditelnost řidiče. Cílem je snížit vysoký počet nehod cyklistů a chodců s kamiony.


V závislosti na výhledu z kabiny řidiče se zavádí hodnocení pro jednotlivé typy vozidel, které určí míru jejich bezpečnosti. Pro každé vozidlo, tak vzniká stupnice od 0 až 5, a po vyplnění formuláře i online, bude vydáno hodnocení. Jednou z možností, je dovybavení nákladních vozidel určitými bezpečnostními prvky, jako je asistent otáčení, boční výstražný signál, zvuk otáčení, výstražná nálepka nebo ochrana proti pode jetí, takže je stále ta možné vjet do Londýna. Podle britského sdružení pro logistiku, by měla do 28. února 2021 tolerovat požadavky "bezpečnostních prvků bez pokuty. Od 1. března 2021 by pak byla splatná pokuta 550 liber (606 EUR).

13 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Vznikne český BAG

Snad každý řidič kamionů zná německý BAG, který do jisté míry u našich západních sousedů supluje silniční policii. Brzy se podobné vymoženosti dočkají řidiči kamionů i u nás: "Na podnikání v silniční

Commentaires


bottom of page