top of page
Vyhledat

Víte co jsou to tachografy druhé generace?

Od 15. 6. 2019 vstoupila v platnost nařízení o tachografech č. 165/2014 a výrobcům nákladních vozidel instalovat do vozidel tzv.: inteligentní smart tachografy. Nové tachografy, mají za cíl zajistit snadnější kontrolu a větší dodržování bezpečnostních přestávek řidičů. Co to konkrétně přinese za změny?

  • umožňují kontrolnímu orgánu stáhnout data z vozidla na dálku a to i za jízdy

  • soustředí se také na překročení hmotnosti - jak celku, tak na nápravu

  • Monitoring pohybu vozidla (na začátku jízdy, na konci jízdy a vždy po třech hodinách jízdy)


Není potřeba se obávat zneužití při trasování vozidel a zneužití pravomoci orgánů, jde o jednání, které má pomoci systému sloužit pro kontrolu trasy vozidla dopravcem, ale pouze pro kontrolu ujeté vzdálenosti kontrolním orgánem. Zároveň bude čas v tachografu synchronizován s časem ze satelitu. Karty a jejich kompatibilita s inteligentními tachografy Nové tachografy přinášejí i nové typy karet, které budou podporovat tachografy nové generace. Funkce, které musí splňovat:

  • kompatibilita nových karet i se starým tachografem

  • nový tachograf bude kompatibilní se starou kartou


Což byly dvě podmínky, aby řidiči měli možnost bez obav řídit vozidla s různými typy tachografů. Nové tachografy s inteligentními funkcemi budou i nadále stejným způsobem ukládat informace, jakými jsou: rychlost, čas, aktivity řidiče a podobně. Při konci platnosti karty řidiče už bude vydáván automaticky nový typ. Pokud však řidiči požádají dříve o kartu "inteligentní", mohou. Za starý typ bude bez potíží vyměněna.

547 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Mercedes Benz eActros s dojezdem 500 km a rychlým nabíjením

Hlavní překážkou rozvoje elektrických kamionů do běžného provozu je nízký dojezd a dlouhé nabíjení, vzhledem k veliké baterii potřebné pro tšžký kamion. Dosud se elektrické nákladní vozy uvažovali jen

České dopravce vytlačuje konkurence z Východní Evropy

Ještě loni slovenský Česmad varoval, že brzy někteří zákazníci neseženou dopravu, protože na trhu není dostatek řidičů kamionů. Uplynula krátká doba a situace je dramaticky jiná. Objem zakázek na trhu

Comments


bottom of page