top of page
Vyhledat

Volvo Trucks se pyšní novou generaci nákladních vozidel, včetně přepracovaného designu pro řidiče

Občas vám chceme přinést článek, které není zaměřen na předpisy a pravidla. Budeme jako vždy rádi za náměty od vás.


Očekávaná vzrůstající poptávka po přepravě vyvíjí tlak na dostupnost kvalifikovaných řidičů po celém světě technikou nevyjímaje. U nákladních vozidel pro dálkovou přepravu je kabina často druhým domovem řidiče. Proto byl při vývoji všech těchto modelů kladen největší důraz na viditelnost, pohodlí, ergonomii, hladinu hluku, ovladatelnost a bezpečnost.

Kabiny pro Volvo FM a Volvo FMX jsou zbrusu nové. Jejich vnitřní objem byl zvětšen a poskytuje lepší pohodlí v pracovní části kabiny. Výhled je nyní ještě lepší, díky větším oknům, snížené linii dveří a novým zrcátkům. Součástí je interiér, zvýrazněn novou palubní deskou, která nabízí více úložného prostoru za jízdy pro řidiče. Volitelná rohová kamera poskytuje doplňkový pohled na boční část vozidla na displeji.


Jak si stojí motory?

Životní prostředí i ekonomika jsou pro přepravní společnosti důležitými faktory. Je možné zakoupit verzi s pohonem LNG, což nabízí značnou úsporu paliva a výkonem na stejné úrovni jako jakými jsou naftové nákladní vozidla Volvo. LNG vyhovuje normě Euro 6 a snižuje emise CO 2 až o 20% ve srovnání s ekvivalentními naftovými kamiony Volvo. Například v dálkových provozech kombinuje nový Volvo FH s I-Save for Euro 6 nový motor D13TC s balíčkem funkcí a může přinést úspory paliva až 7% *. Díky kombinaci výkonného 16-litrového motoru s výkonem až 750 koní, se zlepšenou manévrovatelností, nejnovější bezpečnostní technologií a větší podporou řidiče, poskytuje nové Volvo FH16 vynikající produktivitu pro nejnáročnější přepravní úkoly.


Bezpečnost

EBS, který je základem pro bezpečnost, je varování před kolizí s nouzovým brzděním a elektronická kontrola stability, které jsou nyní ve standardní výbavě. Volitelné jsou možné dynamiky řízení s bezpečnostními systémy Lane Keeping Assist a Stability Assist.

Volvo FM je také vybaveno systémem rozpoznávání dopravních značek zobrazeným na displeji přístroje, který upozorní řidiče. Systém je schopen detekovat značky, jako jsou omezení předjíždění, typ silnice a rychlostní limity. Exteriér nové generace má nový aerodynamický tvar, s výraznými liniemi na přední straně a jednoduchou linií znaků, která zametá po straně nové kabiny. Kromě toho jsou světlomety ve tvaru písmene „V“ umístěny pro optimální aerodynamiku a větší panel identity značky a horní přední mřížka s novým vzorem dodávají vozu odvážný a sebevědomý vzhled. Volvo FMX přichází s vylepšenými možnostmi uložení, včetně velkého úložného prostoru pod vyvýšeným lůžkem a horního zadního úložiště s LED panely v dělících přihrádkách. Komfort kabiny je dále vylepšen vylepšenou izolací, která pomáhá udržovat chlad, teplo a hluk. Přechod ze sedadla na postel je snadnější než kdy jindy pomocí nového štíhlejšího, ergonomicky navrženého voliče převodů I-Shift. Volvo FMX nabízí nejtěžší doplněk řady podvozků Volvo - 38tunový podvozek, který umožňuje hrubou kombinovanou hmotnost (GCW) až 150 tun. Kromě toho bylo aktualizováno přední vzduchové odpružení, které umožňuje zatížení přední nápravy až 10 tun nebo 20 tun u dvojitých předních náprav. U nákladních vozidel s řízenou značkou nebo tlačnou nápravou byly úhly řízení zvětšeny, což mělo za následek lepší ovladatelnost a snížené opotřebení pneumatik. Všechna tato vylepšení přispívají k vyšší produktivitě a efektivnosti nákladů při přepravě staveb. Volvo FMX přichází s možností adaptivního tempomatu (ACC), který nyní pracuje při všech rychlostech už od 0 km / h. Mezi další funkce zvyšující bezpečnost na vozidle Volvo FMX patří ovládání klesání, které nastavuje maximální rychlost, která pomáhá zabránit nežádoucímu zrychlení při jízdě z kopce. Elektronicky řízený brzdový systém (EBS), který je předpokladem pro bezpečnostní prvky, jako je varování před kolizí s nouzovým brzděním a elektronická kontrola stability, je nyní u nového vozíku standardem. Volitelně je k dispozici také dynamické řízení Volvo s bezpečnostními systémy Lane Keeping Assist a Stability Assist. Pro zvláště tvrdé podmínky, jako je těžba, přichází Volvo FMX s volitelným ocelovým střešním poklopem s rukojetí pro nouzový východ, která odstraní celý poklop. Volvo FM a FMX je také vybaveno systémem rozpoznávání dopravních značek zobrazeným na displeji přístroje, který upozorní řidiče. Systém je schopen detekovat značky, jako jsou omezení předjíždění, typ silnice a rychlostní limity. Exteriér nové generace má nový aerodynamický tvar, s výraznými liniemi na přední straně a jednoduchou linií znaků, která je zaoblena po straně nové kabiny. Kromě toho jsou světlomety ve tvaru písmene „V“ umístěny pro optimální aerodynamiku a větší panel identity značky a horní přední mřížka s novým vzorem dodávají vozu odvážný a sebevědomý vzhled.


Těšíme se, že Volvo podpoří nabídku moderních vozidel pro řidiče MKD a pomůže k vyššímu komfortu i kvalitě jejich práce.

33 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Mercedes Benz eActros s dojezdem 500 km a rychlým nabíjením

Hlavní překážkou rozvoje elektrických kamionů do běžného provozu je nízký dojezd a dlouhé nabíjení, vzhledem k veliké baterii potřebné pro tšžký kamion. Dosud se elektrické nákladní vozy uvažovali jen

České dopravce vytlačuje konkurence z Východní Evropy

Ještě loni slovenský Česmad varoval, že brzy někteří zákazníci neseženou dopravu, protože na trhu není dostatek řidičů kamionů. Uplynula krátká doba a situace je dramaticky jiná. Objem zakázek na trhu

Comments


bottom of page