top of page
Vyhledat

Zákaz řízení v okresech Braunau, Ried im Innkreis a Vöcklabruck je účinný

V Innviertelu, si slibovali při spojení dohody a odsouhlasení zákazu jízd kamionů mezi Horním Rakouskem, Salzburgem a částečně Bavorskem čistší ovzduší. I přes toto opatření, starostové stále nemohou podél tranzitních cest zaznamenat výrazný rozdíl. Informovala o tom stanice ORF.

Je dobré, že kamiony mezi okresy Braunau, Ried a částečně Vöcklabruck na základě vyhlášky nemohou projíždět. Starostové města Lengau, Eggelsberg a St. Georgen am Fillmannsbach souhlasí s jejich dobrým uvážením. Ale podle Ericha Rippla (SPÖ), starosty Lengau to není všechno. Obec se nachází uprostřed tranzitní oblasti na Braunauer Straße (B147).

Zákaz nákladních vozidel se týká vozidel nad 7,5 tuny s přívěsy a návěsy. Cílový a vyjíždějící provoz do Salzburgu a okresu Braunau a sousedních komunit Bavorska je ze zákazu vyloučen.

Samozřejmě je nezbytné zajistit sledování a kontroly dalších komunikací, které na základě zákazu řidiči kamionové dopravy využijí, jako alternativu cesty. Schärding - Ried bývá zkratkou přes Lohnsburg nebo Friedburg. Kobernaußer Strasse (L508) je tedy také součástí kontrol. Toto je první krok a další kroky je třeba následovat, řekl Rippl, starosta Lengau.

Údaje z počítacího bodu Lamprechtshausen-Süd v červnu a červenci 2020 ve srovnání s předchozím rokem ukazují snížení nákladní dopravy kamionů o 20 %. Severně od Bergheimu byl zaregistrován kolem 7 %. Mezi Mattsee a Elixhausen 8% méně.

Ve večerních a nočních hodinách (od 19:00 do 6:00) dochází ke snížení téměř o 60 nákladních vozidel v bodech počítání na B156. Na L101 poblíž Elixhausenu se nákladní nákladní doprava během této doby snížila přibližně o 20 vozidel a na B1 poblíž Henndorfu o téměř 30 vozidel.

Je potřeba zachovat komerční provoz a proto se na rozšíření zákazu nemůžou zastupitelé shodnout, protože některé části i přes neúspěch změny pociťují a jsou za tento zákaz udržet.


Postihl i vás tento zákaz při jízdě do Rakouska?32 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Vznikne český BAG

Snad každý řidič kamionů zná německý BAG, který do jisté míry u našich západních sousedů supluje silniční policii. Brzy se podobné vymoženosti dočkají řidiči kamionů i u nás: "Na podnikání v silniční

Comments


bottom of page