top of page
Vyhledat

Zákaz vjezdu nákladních vozidel na most v Hannoveru bude pod kontrolou kamerového systému

Mnoho řidičů nákladních vozidel ignoruje nový hmotnostní limit na Weidetorbrücke v Hannoveru. Zákaz vjezdu nákladních vozidel na most bude pod kontrolou kamerového systému.

Na mostě Weidetorbrücke na silnici B3 v Hannoveru platí zákaz jízdy vozidel nad 3,5 t, a to od 10. 7. 2020. V lednu 2017 byl pro zaveden tonážní limit pro nákladní vozidla nad 7,5 t, ale vzhledem ke zhoršujícímu se technickému stavu Weidetorbrücke bylo nutné zákaz rozšířit i na vozidla s nižší hmotností. Dopravní pozorování Dolního Saska pro silniční a dopravní dopravu bohužel ukázalo, že mnoho řidičů kamionů most i přes zákaz přejede.


Úřady doporučují, aby se těžká nákladní doprava co nejvíce vyhýbala Weidetorbrücke pomocí dálnic A2 a A7. 


Na některých mostech v Německu, např. v Duisburgu, poblíž Kasselu nebo Leverkusenu, byly instalovány speciální systémy s váhami a bariérami, které neumožňují vstup těžkých vozidel do na most.

V tomto případě se nezvažuje, že by se bariéry instalovali i zde ale kamerové systémy se určitě instalovat budou.
12 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Vznikne český BAG

Snad každý řidič kamionů zná německý BAG, který do jisté míry u našich západních sousedů supluje silniční policii. Brzy se podobné vymoženosti dočkají řidiči kamionů i u nás: "Na podnikání v silniční

تعليقات


bottom of page