top of page
Vyhledat

Začíná bezpečnostní akce Policie v ČR

S nadcházejícím víkendem, který bude ve znamení posledního prázdninového víkendu, byla ohlášená celorepubliková akce kontrol na silnicích.

Policejní kontroly budou navýšené postupně od čtvrtka a jejich kompletní nasazenost bude pokračovat až do neděle včetně. Hlavním účelem je zmírnit následky hustého provozu na silnicích, který s sebou konec prázdnin přináší a zvládnout potenciálně neposlušné účastníky silničního provozu.

Dle prohlášení Policejního mluvčího, se budou zaměřovat obzvláště na sledování rychlosti, kontroly požití alkoholu, návykových látek, telefonování za jízdy i použití bezpečnostních pásů. V případě zastavení vozidla, se zaměří i na povinnou výbavu, či technický stav vozidla.

Výjimku neponesou řidiči v nákladní dopravě, kdy se bude jednat téže o kontrolu rychlosti v obcích, alkohol a bezpečnostní pásy.

Celkově je to jeden z posledních náročných víkendů. Je potřebné obzvláště méně zkušené řidiče upovědomit k vyšší pozornosti na silnicích.14 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Vznikne český BAG

Snad každý řidič kamionů zná německý BAG, který do jisté míry u našich západních sousedů supluje silniční policii. Brzy se podobné vymoženosti dočkají řidiči kamionů i u nás: "Na podnikání v silniční

Kommentare


bottom of page