top of page
Vyhledat

Zdražení mýtných poplatků v Nizozemí prodlouženy do roku 2024

Průměrná cena za kilometr se odhaduje na 14,9 centů (EUR). Jak vysoká by byla konkrétní cena pro druhy nákladních vozidel, bude závislé na hmotnosti a EURO kategorii vozidla. U kamionů Euro 6 s celkovou hmotností nad 32 tun je v současné době plánováno mýtné 13 centů na kilometr. V Nizozemsku se o zavedení mýtného závislého na počtu kilometrů diskutuje zhruba 20 let, jehož cílem je nahradit dříve používanou Eurovignette.

Ovšem krátce před rozhodnutím vlády byl plán pozastaven a realizace odsunuta o rok. Vláda a dopravní společnost TLN považují za nereálné fungování nového způsobu mýtného do roku 2023. Ministr van Nieuwenhuizen minulý rok představil podrobný plán toho, jak by se do roku 2023 mohlo postupně zavádět mýtné pro nákladní vozidla závislé na počtu najetých kilometrů. Ministr údajně také chce na podzim informovat nizozemský parlament o tom, jak je v současné době plánována specifická struktura mýtného závislého na nákladních vozidlech.
19 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Mercedes Benz eActros s dojezdem 500 km a rychlým nabíjením

Hlavní překážkou rozvoje elektrických kamionů do běžného provozu je nízký dojezd a dlouhé nabíjení, vzhledem k veliké baterii potřebné pro tšžký kamion. Dosud se elektrické nákladní vozy uvažovali jen

Comentários


bottom of page