top of page
Vyhledat

Plošný zákaz předjíždění kamionů na dálnicích přichází

Tento týden začnou silničáři instalovat na D1 dopravní značení pro plošný zákaz předjíždění kamionů mezi Mirošovicemi a Brnem. Postupně mají přibýt další úsek D1 i další dálnice.


Zákaz předjíždění se má ještě do konce roku rozšířit i na úsek D1 od Brna až po Vyškov a rozšíří se i na „teplické“ D8 a „hradecké“ D11 v blízkosti Prahy – až po 18. kilometry obou z nich. Zákazové značky tam už jsou, ale jen na polovičním úseku, podobný zákaz už platí i na prvních 22 kilometrech „plzeňské“ D5.

Krom toho se s novým omezením počítá i na přeshraničních úsecích všech čtyř dálnic, které má Česko do sousedních zemí – to kvůli případným policejním kontrolám. napsaly Hospodářské noviny.


Jak hodnotí řidiči kamionů dosavadní zkušenosti se zákazem kolem Brna? Přinesl zákaz zvýšení plynulosti přepravy?


129 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Mercedes Benz eActros s dojezdem 500 km a rychlým nabíjením

Hlavní překážkou rozvoje elektrických kamionů do běžného provozu je nízký dojezd a dlouhé nabíjení, vzhledem k veliké baterii potřebné pro tšžký kamion. Dosud se elektrické nákladní vozy uvažovali jen

České dopravce vytlačuje konkurence z Východní Evropy

Ještě loni slovenský Česmad varoval, že brzy někteří zákazníci neseženou dopravu, protože na trhu není dostatek řidičů kamionů. Uplynula krátká doba a situace je dramaticky jiná. Objem zakázek na trhu

Comments


bottom of page