top of page
Vyhledat

3 největší výrobci kamionů postaví evropskou síť dobíjecích stanic pro elektrický pohon

Tři největší světoví výrobci kamionů vybudují v Evropě dobíjecí síť pro elektrické kamiony. Jedná se o Volvo Group, Daimler Truck a Traton Group (součást skupiny Volkswagen). Firmy vytvoří společný podnik, do kterého každá z nich investuje kolem 600 milionů dolarů.

Již začátkem příštího roku začnou stavět 1700 dobíjecích stanic v blízkosti dálnic a logistických areálů. Společný podnik bude sídlit v Amsterdamu a plánuje přidávat další partnery a síť zvětšovat.

Technický problém, který firmy musí vyřešit, je společný dobíjecí standard pro všechny značky nákladních aut a autobusů. Trh vytváří tzv. Megawatt Charging System, ve zkratce MCS, který má být standardem. Podílejí se na něm všichni výrobci kromě Tesly. Nicméně na MCS je pořád hodně práce a zdaleka není hotový.

Jednou z ambicí projektu je nastavit systém tak, aby zapadal do 45-minutových přestávek řidičů.

170 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Mercedes Benz eActros s dojezdem 500 km a rychlým nabíjením

Hlavní překážkou rozvoje elektrických kamionů do běžného provozu je nízký dojezd a dlouhé nabíjení, vzhledem k veliké baterii potřebné pro tšžký kamion. Dosud se elektrické nákladní vozy uvažovali jen

České dopravce vytlačuje konkurence z Východní Evropy

Ještě loni slovenský Česmad varoval, že brzy někteří zákazníci neseženou dopravu, protože na trhu není dostatek řidičů kamionů. Uplynula krátká doba a situace je dramaticky jiná. Objem zakázek na trhu

Comments


bottom of page