top of page
Vyhledat

Prodloužení na obzoru!

Ke 30.6.2021 končí přechodní období pro zákaz používání vysílaček v Německu (resp. zařízení, která je potřeba držet v ruce). K dnešnímu dni se na dostupnosti alternativních řešení na trhu nic nezměnilo.


Několik sdružení (zejména BGL) se obrátilo společně na BMVI (ministerstvo dopravy a infrastruktury) a žádá, aby odklad zákazu byl opět odložen.


BMVI teď reagovalo a požádalo jednotlivé spolkové země, aby prozatím nekontrolovaly používání vysílaček. Spolkové země se můžou samy rozhodnout, jestli toto doporučení budou respektovat nebo ne. Např. Hamburk již oznámil, že posunul platnost tohoto nařízení na 30.6.2022.

224 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Mercedes Benz eActros s dojezdem 500 km a rychlým nabíjením

Hlavní překážkou rozvoje elektrických kamionů do běžného provozu je nízký dojezd a dlouhé nabíjení, vzhledem k veliké baterii potřebné pro tšžký kamion. Dosud se elektrické nákladní vozy uvažovali jen

České dopravce vytlačuje konkurence z Východní Evropy

Ještě loni slovenský Česmad varoval, že brzy někteří zákazníci neseženou dopravu, protože na trhu není dostatek řidičů kamionů. Uplynula krátká doba a situace je dramaticky jiná. Objem zakázek na trhu

Comments


bottom of page