top of page
Vyhledat

Řidičům v Británii platí až 300 liber denně a stejně to nepomáhá

Velká Británie se dostala do hluboké zásobovací krize a cesta ven nebude jednoduchá. Inzeráty v poslední době lákají řidiče na plat až 300 liber denně (necelých 9.000 Kč denně) a přesto řidičů kamionů není dostatek.


Problém již v této chvíli nejde vyřešit penězi. Je to dlouhodobý problém - je potřeba průběžně zvyšovat platy řidičům a zároveň zlepšovat jejich pracovní podmínky, tak aby se tato profese zatraktivnila a přicházely nové pracovní síly, které ji dají přednost před jinými profesemi.


Podobné riziko teď hrozí v Německu. Je škoda, že Evropští politici nedokáží řešit zásadní strukturální reformy, které před námi stojí.

936 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Mercedes Benz eActros s dojezdem 500 km a rychlým nabíjením

Hlavní překážkou rozvoje elektrických kamionů do běžného provozu je nízký dojezd a dlouhé nabíjení, vzhledem k veliké baterii potřebné pro tšžký kamion. Dosud se elektrické nákladní vozy uvažovali jen

České dopravce vytlačuje konkurence z Východní Evropy

Ještě loni slovenský Česmad varoval, že brzy někteří zákazníci neseženou dopravu, protože na trhu není dostatek řidičů kamionů. Uplynula krátká doba a situace je dramaticky jiná. Objem zakázek na trhu

Komentáře


bottom of page